Informace o nás

1.Aviatický spolek Štětí byl zaregistrován v roce 2005 jako občanské sdružení.  Původně se skládal ze tří zakládajících členů, v současné době je nás 20.

Vzhledem k legislativním změnám bylo sdružení v roce 2015 zaregistrováno jako spolek s názvem 1. aviatický spolek Štětí z.s. Předsedou se stal Jaroslav Junek.

Většina členů je ze Štětí a okolních obcí, 3 z Roudnice, 2 z Prahy, a 1 z Litoměřic.

Zabýváme se rekreačním létáním s rádiem řízenými modely letadel různých kategorií, létáme pouze pro zábavu a relaxaci.

Pokud to počasí dovolí, scházíme se pravidelně každou sobotu a neděli od 13 hodin. K vidění jsou zde v letu modely poháněné elektromotory od rozpětí zhruba 90 cm až po větroně s elektrickým pohonem o rozpětí 4 metry, větroň Luňák s rozpětím 4m, dále motorové modely poháněné metylovými spalovacími modely až po modely o rozpětí 2-3 metry, poháněné benzínovými motory o obsahu 10 – 80 kubických centimetrů.

Podařilo se nám po dohodě s majitelem  letiště LKSTET  získat část plochy jako vzletovou a přistávací dráhu. Terénními úpravami a pravidelnou údržbou se nám podařilo vybudovat celkem kvalitní přistávací a vzletovou dráhu.

Plocha letiště je kdykoliv členům spolku k dispozici.